Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pałac w Kiełczynie z dofinansowaniem. Projekt gminy Dzierżoniów w konkursie „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”

Gabriela Fedyk
Gabriela Fedyk
Pałac w Kiełczynie otrzymał dofinansowanie w konkursie "Odnowa Dolnośląskiej Wsi".
Pałac w Kiełczynie otrzymał dofinansowanie w konkursie "Odnowa Dolnośląskiej Wsi". UG Dzierżoniów
Dolny Śląsk słynie z dużej ilości pałaców, zamków i zameczków na metr kwadratowy. Część z nich czasy świetności ma za sobą – zapomniane niszczeją pośród roślin, odwiedzane tylko przez miłośników urbexu albo amatorów napojów z procentami. O niektóre walczą prywatni inwestorzy, gminy czy lokalne społeczności. Jednym z takich obiektów jest pałac w Kiełczynie. Projekt gminy Dzierżoniów ponownie otrzymał dofinansowanie w konkursie "Odnowa Dolnośląskiej Wsi".

Konkurs ma na celu wsparcie aktywności mieszkańców obszarów wiejskich regionu dolnośląskiego poprzez zaspokojenie najpilniejszych potrzeb, które są związane z poprawą warunków życia na wsi. Pałac w Kiełczynie znalazł się wśród 52 beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie z budżetu województwa dolnośląskiego.

W projekcie gminy Dzierżoniów wnioskowano o wyposażenie pałacu w Kiełczynie w ramach zadania „Rewitalizacja zabytkowego pałacu wraz z zagospodarowaniem terenu e wsi Kiełczyn”. Zaplanowane są m.in. zabudowa przestrzeni kuchennej w obiekcie, zakup podstawowego wyposażenia AGD, stołów, krzeseł, mebli wypoczynkowych i wieszaków. Kupiony zostanie też regał, który będzie wykorzystywany w przyszłym Punkcie Informacji Turystycznej. Gmina Dzierżoniów otrzymała maksymalną możliwą kwotę dofinansowania w wysokości 40 tysięcy złotych. Wkład własny gminy wyniesie 40 227,07 złotych.

Warto przypomnieć, że beneficjentem pomocy może być tylko i wyłącznie gmina wiejska lub miejsko-wiejska, a projekt nie może być współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Maksymalna wysokość dofinansowania projektu nie może przekroczyć 40 tysięcy złotych.

Kiełczyński pałac jest barokowym obiektem o dużym potencjale w zakresie dziedzictwa kulturowego lokalnej społeczności. Odgrywa też istotną rolę w historii gminy Dzierżoniów. W skład zespołu pałacowego wchodzą jeszcze park oraz ośmioboczna altana z połowy XIX wieku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dzierzoniow.naszemiasto.pl Nasze Miasto