Nasi pływacy na podium

Znakomity start zanotowali dzierżoniowscy pływacy w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Dolnośląskiego.

W zorganizowanych w Nowej Rudzie zawodach rywalizowało 350 zawodników z 25 klubów. Tak mocne obsadzenie mistrzostwa nie zdeprymowało zawodników MKS9, którzy 7 i 8 grudnia byli w świetnej dyspozycji.

Niemal każdy z reprezentantów klubu pobił swój rekord lub rekordy życiowe. Za dwa najlepsze starty w kategorii „Junior” Dominika Sztandera zwyciężyła w generalnej klasyfikacji, uzyskując 1375 punktów. Kacper Dereń zgromadził 1170 punktów za dwa najlepsze starty i zajął drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji w kategorii „Junior”. Trenera Andrzeja Wojtal wyróżniono za całokształt swojej pracy.

W kategorii „Junior” srebrne medale na dystansach: 200 m stylem dowolnym (1.58:40), 400 m stylem dowolnym (4:15,20) oraz 50 m stylem motylkowym ( 27,39) zdobył Kacper Dereń. Kacper sięgnął także po brązowy medal na dystansie 100 m stylem dowolnym (55:44), a na dystansie 50 m stylem dowolnym (25,62) był czwarty.

Złote medale, również w kategorii „Junior”, we wszystkich swoich konkurencjach zdobyła Dominika Sztandera, wyrywając na dystansie 50 m stylem dowolnym (27,19), 50 m stylem klasycznym (32,68), 100 m stylem klasycznym (1:10,92), 100 m stylem zmiennym (1:06,23) i 50 m stylem motylkowym (29,25).

Brajan Bugała w kategorii „Junior” uplasował się tuż za podium zajmując czwarte miejsca na dystansie 50 m (27,53) i 100 m (1:01,98) stylem motylkowym, a 50 m (26,79) i 100 m (67,89) stylem dowolnym został sklasyfikowany w pierwszej dziesiątce.

Startujący w kategorii „Młodzik ”Łukasz Bykowski dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium na dystansie 50 m (31,89) i 100 m (1:15,00) stylem motylkowym, a na dystansach 50 m stylem dowolnym z czasem 30,11 i 100 m stylem zmiennym z czasem 1:17,29 znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Wiktoria Knyt („Młodzik”) na dystansach 50 m stylem grzbietowym (41,42), 200 m stylem klasycznym (3:24,22) i 100 m stylem zmiennym (1:25,44) znalazła się w pierwszej dziesiątce.

Kacper Krasiński („Młodzik”) zdobył srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym (39,86) i brązowy na dystansie 100 m stylem klasycznym (1:19,34). W pozostałych konkurencjach – 200 m stylem dowolnym (2:37,52), 400 m stylem dowolnym (5:40,14) i 100 m stylem zmiennym (1:19,34) znalazł się tuż poza pierwszą dziesiątką.