MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zagrożenie wybuchem. Ewakuacja trzech budynków w Wałbrzychu

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
O godz. 12.15 wałbrzyskie służby otrzymały zgłoszenie o zagrożeniu na rogu ul. Kubeckiego i Paderewskiego w Wałbrzychu.
O godz. 12.15 wałbrzyskie służby otrzymały zgłoszenie o zagrożeniu na rogu ul. Kubeckiego i Paderewskiego w Wałbrzychu. Elżbieta Węgrzyn
Ta część miasta ma pecha jeśli chodzi o prace ziemne i przyłącza gazowe. 22 lutego 2024 około południa doszło do uszkodzenia przyłącza gazowego przy budynku wielorodzinnym przy ul. Paderewskiego w Wałbrzychu. Ponownie doszło do uszkodzenia przyłącza gazowego. Skierowane na miejsce służby zdecydowały o ewakuacji trzech budynków.

22 lutego - akcja służb na Nowym Mieście - zagrożenie wybuchem?

O godz. 12.15 wałbrzyskie służby otrzymały zgłoszenie o zagrożeniu na rogu ul. Kubeckiego i Paderewskiego w Wałbrzychu.

- Podczas prac budowlano-remontowych doszło do uszkodzenia instalacji gazowej przed budynkiem przy ul. Paderewskiego tuż przy skrzyżowaniu z ul. Kubeckiego nieopodal I Liceum i wycieku gazu. Na miejsce skierowano 6 zastępów, w tym 3 ze Specjalistycznej Grupy Chemiczno-Ekologicznej z JRG-2. Naszym zadaniem było monitorowanie stref zagrożenia i badanie stężenia wyciekającego gazy - wyjaśnia Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy z KM PSP w Wałbrzychu.

Strażacy dokonywali pomiarów i mieli baczenie na to, czy nie pojawia się zagrożenie wybuchem. Na szczęście poważnego zagrożenia nie stwierdzono.

Zagrożenie wybuchem. Ewakuacja trzech budynków w Wałbrzychu
- Podczas prac budowlano-remontowych doszło do uszkodzenia instalacji gazowej przed budynkiem przy ul. Paderewskiego tuż przy skrzyżowaniu z ul. Kubeckiego nieopodal I Liceum i wycieku gazu. Na miejsce skierowano 6 zastępów, w tym 3 ze Specjalistycznej Grupy Chemiczno-Ekologicznej z JRG-2. Naszym zadaniem było monitorowanie stref zagrożenia i badanie stężenia wyciekającego gazy - wyjaśnia Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy z KM PSP w Wałbrzychu. Elżbieta Węgrzyn

Trzeba było natomiast dokonać ewakuacji.

- Ponad 70 osób z trzech budynków, dwóch przy ul. Paderewskiego oraz narożnego z Kubeckiego. Były wśród nich osoby niepełnosprawne - zaznacza Kwiatkowski.

Na miejscu pracowało Pogotowie Gazowe, którego pracownicy zakręcili instalację gazową doprowadzającą gaz do uszkodzonego przyłącza. Te działania okazały się wystarczające, by zażegnać zagrożenie. Działania trwały nieco ponad godzinę. Przedstawiciele Pogotowia Gazowego czasowo wyłączyli dopływ gazu do budynków przy newralgicznym skrzyżowaniu i zobowiązali się usterkę naprawić w ciągu najbliższej doby. Mieszkańcy mogli wrócić do mieszkań, część z nich czasowo nie ma gazu.

Mieszkańcy pamiętają poważne konsekwencje wybuchu gazu w tej okolicy

Około półtora roku temu, 28 czerwca 2022 podczas prac drogowych na ul. Paderewskiego doszło do przerwania przyłącza gazowego. Przez wybuch będący jego następstwem poszkodowani zostali mieszkańcy dwóch budynków przy tej ulicy. Niedawno zakończyło się śledztwo w tej sprawie, będzie mieć finał w sądzie. Na ławie oskarżonych zasiądzie pięć osób, które w ostatnich dniach usłyszały w tej sprawie zarzuty.
Przypominamy relację z tamtego tragicznego zdarzenia.

2022 rok

Do zdarzenia doszło na ul. Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z Kubeckiego w Wałbrzychu.

O godz. 12.15 wałbrzyskie służby otrzymały zgłoszenie o zagrożeniu na rogu ul. Kubeckiego i Paderewskiego w Wałbrzychu.

Zagrożenie wybuchem. Ewakuacja trzech budynków w Wałbrzychu

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Zagrożenie wybuchem. Ewakuacja trzech budynków w Wałbrzychu - Wałbrzych Nasze Miasto

Wróć na dzierzoniow.naszemiasto.pl Nasze Miasto