LKS Atom Boxmet Dzierżoniów nagrodzony

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów drugim dolnośląskim klubem kolarskim. Przyznane podczas Dolnośląskiej Gali Kolarskiej nagrody trafiły do najlepszych drużyn oraz zawodników rywalizujących na szosach oraz torach Polski i Europy.

Wyróżnienia za tegoroczne sukcesy wręczono podczas Dolnośląskiej Gali Kolarskiej, zorganizowanej w Wałbrzychu. I właśnie drużyna KS Górnik Wałbrzych zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji łącznej współzawodnictwa dzieci i młodzieży w roku 2011.

Dzierżoniowscy zawodnicy oprócz drugiego miejsca w klasyfikacji otrzymali również wyróżnienia indywidualne. Statuetki za osiągnięcia w sezonie 2011 w tym za zdobycie złotego medalu w drużynie podczas Mistrzostw Polski trafiły do Pauliny Guz, Natalii Frączek, Paulina Brzeźnej-Bentkowskiej oraz Natalii Mielnik. Następnie nasi zawodnicy wychodzili na podium challenge'u DZKOl za łączną punktację wyścigów w sezonie 2011.

W kategorii młodziczek z niezagrożona przewagą zwyciężyła Dorota Przęzak, a zaraz za nią na II miejscu była Paulina Zamaria. W kategorii juniorek młodszych na drugim miejscu uplasowała się Agnieszka Kusiak. W rywalizacji juniorek na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Wiśniewska. Ostatnią kategorią wiekową była klasyfikacja juniorów, tutaj zwyciężył Damian Lasota, a na III miejscu był Adam Majorek.