III liga: Wygrana Lechii przed przerwą

Paweł Gołębiowski
Wygrana i remis to dorobek trzecioligowców z naszego regionu w ostatniej przed przerwą zimową kolejce spotkań. Była to rozgrywana awansem druga seria pojedynków rundy wiosennej.

Pauzowała w niej Polonia Świdnica. Lechia Dzierżoniów pokonała natomiast 3:1 zajmującą piąte miejsce w tabeli, Polonię Trzebnica. Piłkarze Lechii zadedykowali to zwycięstwo Mateuszowi Kuriacie, koledze z zespołu, który uległ groźnej kontuzji i którego czekają operacje i rehabilitacja. Zawodnicy przeznaczyli na ten cel premię za wygrany mecz. Lechia do przerwy prowadziła 2:1 po strzałach Sabastiana Sadlińskiego w 68. min. i Łukasza Deneki w 42. min. Wynik ustalił w 61. min. Kamil Kuska. Zadowoleni z ostatniego przed przerwą zimową występu mogą być też piłkarze Orła Ząbkowice Śląskie. Zremisowali w trudnym, wyjazdowym meczu 1:1 z zespołem Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Gola dającego wyrównanie i jeden punkt zdobył dla ząbkowiczan w 88. min. Kamil Witkowski.