Dzierżoniowscy sumici z medalami na Pucharze Polski w Sumo. Kolejny sukces MULKS Junior Dzierżoniów

Gabriela Fedyk
MULKS Junior Dzierżoniów zdobywa kolejne medale
MULKS Junior Dzierżoniów zdobywa kolejne medale UM Dzierżoniów
Dwa złote medale, trzy srebrne i jeden brązowy — tak wygląda bilans zawodników MULKS Junior Dzierżoniów po zawodach w Pucharze Polski w Sumo. Wydarzenie odbyło się w 18 i 19 listopada 2022 roku w Sobótce. Trzy medale – złoty, srebrny i brązowy — zdobyli też w zawodach najmłodsi reprezentanci klubu.

MULKS Junior Dzierżoniów z kolejnym sukcesem! Tym razem zawodnicy dzierżoniowskiego klubu przywieźli medale z Pucharu Polski w Sumo. Turniej odbył się 18 i 19 listopada 2022 roku w Sobótce.

Sumici z Dzierżoniowa wywalczyli dwa złote medale, trzy srebrne i jeden brązowy. Trzy medale – złoty, srebrny i brązowy – zdobyli też najmłodsi reprezentanci klubu.

W Pucharze Polski w Sumo w Sobótce wystartowało 200 zawodników z 30 klubów.

Po jednym złotym krążku i jednym srebrnym zdobyli Weronika Smaczyńska oraz Mariusz Konieczny. Srebro wywalczył też Aleks Osak, a brąz Weronika Radzińska. Lena Błażkiewicz uplasowała się na VII pozycji.

- To był bardzo dobry występ naszego klubu w Pucharze Polski. Nasi najbardziej doświadczeni zawodnicy jak Weronika oraz Mariusz potwierdzili prym w kraju. Nasi młodsi adepci nabierają doświadczenia w tej formule walk – mówi trener Norbert Warchoł.

W tym czasie w Sobótce odbyły się też zawody dzieci w sumo. Drużyna z Dzierzoniowa zdobyła komplet medali – złoto wywalczyła Zuzanna Paterek (42 kg), srebro Milena Błażkiewicz (32 kg), a brąz Julia Kosewska (50 kg).

Wyjazd na zawody został dofinansowany przez miasto Dzierżoniów.