Dawid Skalny z Dzierżoniowa wicemistrzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie. Wielki sukces zawodnika mimo poważnej kontuzji

Gabriela Fedyk
Dawid Skalny z Dzierżoniowa został wicemistrzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie Boks Ciszewski
Dawid Skalny z Dzierżoniowa został wicemistrzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie! 19-latek z Klubu Bokserskiego Boks Ciszewski mimo poważnej kontuzji zaliczył bardzo udany turniej i przywiózł srebrny medal. Mistrzostwa odbyły się w Mielcu od 2 do 6 listopada 2022 roku.

Spis treści

Dzierżoniowianin Dawid Skalny wywalczył wicemistrzostwo w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w boksie. Turniej odbył od 2 do 6 listopada 2022 roku w Mielcu.

Dawid Skalny wicemistrzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie. Kontuzja i przygotowania

Miesiąc przed walką Dawid doznał kontuzji. Potknął się i pękł mu palec. Przez kontuzję ominęły go sparingi i turniej w Wałbrzychu, a treningi wykonywał na jedną rękę. Mimo że przygotowania nie mogły się odbyć na 100%, to finalny wynik okazał się bardzo dobry.

- Jestem dumny z Dawida, że pomimo poważnej kontuzji (złamania palca miesiąc przed mistrzostwami) nie odpuścił i przygotowywał się dalej do turnieju. Kontuzja ta pokrzyżowała nam plany w przygotowaniach, gdzie musieliśmy odpuścić sparingi czy walki sprawdzające przed Mistrzostwami — mówi trener Dawida, Patryk Ciszewski.

Dawid, choć ma dopiero 19 lat, jest dobrze rokującym zawodnikiem i ma na swoim koncie sukcesy. Boksuje się z zawodnikami w przedziale 19-23 lata, gdzie różnica wieku ma już znaczenie w sile zadawanych ciosów.

Dawid Skalny na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w boksie

Mimo złamania palca Dawid zaliczył bardzo udany turniej. Pierwszą walkę wygrał na punkty z zawodnikiem ze Śląska WKS, kolejną walkę wygrał przed czasem już w drugiej rundzie i dopiero w finale uległ w walce na punkty.

Dawid Skalny wicemistrzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie
Dawid Skalny z Dzierżoniowa został wicemistrzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksieBoks Ciszewski

Warto dodać, że w finale Dawid uległ Aleksandrowi Soi, z którym wygrał walkę o Mistrzostwo Dolnego Śląska.

- Jesteśmy zadowoleni. Stoczył cztery walki i nawet w tej finałowej niewiele brakowało. Łatwo skóry nie oddał — mówi Patryk Ciszewski.

Dawid został też nominowany przez Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego do reprezentowania Polski na X Jubileuszowym Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Leszka Drogosza, który ma miejsce w Kielcach od 8 do 13 listopada 2022 roku.

Dawid Skalny jest mistrzem Pucharu Polski Juniorów z 2021 roku. W 2022 roku zdobył wicemistrzostwo Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Na swoim koncie ma też wicemistrzostwo juniorów Dolnego Śląska, a w 2022 roku zdobył mistrzostwo Dolnego Śląska. Na co dzień trenuje pod okiem Patryka Ciszewskiego w dzierżoniowskim klubie bokserskim Boks Ciszewski. Jak mówi trener Dawida, wicemistrz Polski z Dzierżoniowa jest wzorem zawodnika.

- Boks jest jego pasją. On tym żyje - dodaje Patryk Ciszewski.

Dawid Skalny z Dzierżoniowa wicemistrzem Młodzieżowych Mistr...