Brzeźna-Bentkowska wicemistrzynią Polski

PG
Zawodniczka LKS ATOM Boxmet Dzierżoniów druga w wyścigu ze startu wspólnego.

Zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego ATOM Boxmet Dzierżoniów, Paulina Brzeźna-Bentkowska zdobyła srebrny medal podczas rozgrywanych w Złotoryi mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. Zajęła ona drugie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego. Mistrzynią została Anna Szafraniec z klubu CCC Polkowice. W wyścigu wystartowało 45 zawodniczek, które miały do przejechania trasę o długości 109 km. Szafraniec zaatakowała na 10 kilometrów przed metą i po 5 kilometrach zdołała uzyskać przewagę minuty nad rywalkami. Ten dystans utrzymał się już do mety. Za plecami Szafraniec toczyła się natomiast walka o wicemistrzowski tytuł. Na ostatnim podjeździe na metę Paulina Brzeźna-Bentkowska wyprzedziła Maję Włoszczowską z CCC Polkowice, złotą medalistkę w jeździe indywidualnej na czas.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?