Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało listę kandydatów do parlamentu z okręgu wałbrzyskiego.

W Wałbrzychu Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało szesnastoosobową listę swoich kandydatów z tego okręgu do parlamentu. Z numerem jeden w październikowych wyborach wystartuje Bogdan Święczkowski, prawnik, prokurator, były szef Agencji Biura Wewnętrznego. – Nie jestem spadochroniarzem a komandosem – mówi. Dodaje, że jest radnym sejmiku śląskiego, a problemy obydwu regionów są bardzo podobne. – Parlamentarzyści reprezentują region, z którego zostali wybrani i starają się go wspomagać. W Wałbrzychu jest wiele do zrobienia. Miedzy innymi odnowienie infrastruktury. Myślę, że mógłbym pomóc w zdobywaniu środków na to – zapewnia Bogdan Święczkowski. Podkreśla, że jest kandydatem bezpartyjnym. Kiedy zaproponowano mu start w wyborach zastanawiał się. – Uznałem jednak, że praca dla tej części Polski jest dużym wyzwaniem – mówi. Jego zdaniem jeśli znajdą się w opozycji ich możliwości działania będą ograniczone. Jeśli natomiast będą rządzić, to powinni zrobić sporo. – Wałbrzychowi potrzebny jest rozwój gospodarczy i patrzenie na ręce, żeby życie tego miasta stało się transparentne i przejrzyste. To konieczne, po aferach, które tu się zdarzyły – tłumaczy „jedynka” z wałbrzyskiej listy PiS. Posłanka z okręgu świdnickiego, Anna Zalewska znalazła się na niej na drugim miejscu. – Parlamentarzyści powinni pełnić funkcję publiczną, a nie polityczną – wyjaśnia. Zapewnia, że dlatego w ich kampanii sprawy polityczne będą drugorzędne. – Chcemy żeby okręg wałbrzyski rozwijał się podobnie jak wrocławski. Aby samorządowcy pisali wspólne projekty, dzięki którym będą eliminowane problemy najuboższych ludzi – mówi Zalewska. Dodaje, że w Wałbrzychu trzeba załatwić kilka ważnych spraw. – To przede wszystkim problem obwodnicy, większych korzyści dla Wałbrzycha z tutejszej strefy ekonomicznej, odzyskanie grodzkości, tak aby nie znikał przy tym powiat i rozliczenie projektu ISPA realizowanego przez wałbrzyskie wodociągi - wylicza.

Prawo i Sprawiedliwość
Lista kandydatów do Sejmu
Okręg nr 2
1.Bogdan Święczkowski
2.Anna Zalewska – powiat świdnicki
3.Waldemar Wiązowski – powiat wałbrzyski
4.Andrzej Dąbrowski – powiat kłodzki
5.Kamil Zieliński – powiat wałbrzyski
6.Zuzanna Bielawska – powiat dzierżoniowski
7.Eugeniusz Szumiejko – Wrocław
8.Robert Błasik – powiat ząbkowicki
9.Elżbieta Gaszyńska – powiat świdnicki
10.Jacek Tyniec – powiat kłodzki
11.Iwona Frankowska – powiat wałbrzyski
12.Janusz Furmanek – powiat świdnicki
13.Tomasz Koczot – powiat kłodzki
14.Beata Mucha – powiat wałbrzyski
15.Wiesław Natanek – powiat ząbkowicki
16.Monika Rejman – powiat wałbrzyski

Czytaj także

  Komentarze (7)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  und (gość)

  - Andrzej Dąbrowski
  - Jacek Tyniec
  -Tomasz Koczot

  Kojarzę tylko tego trzeciego. Może ktoś z Państwa wie coś o dwóch pierwszych?

  777 (gość)

  A ja się nie ciesze. Ktokolwiek mieszkający w Wałbrzychu czułby presję sowich sąsiadów, ziomków, wiedząc że tu wróci prędzej czy później. A ten pan ma nas w głębokim poważaniu. I choćby nie wiem co, to wsadzili go bezczelnie, nie licząc się z lokalną społecznością, na wałbrzyska jedynkę ze strachu o mierny wynik wyborczy. Tak jakby planowali umiarkowaną wygraną i odpowiadałaby im rola nierządzącego opozycjonisty. Idą ciężkie czasy, nie pali się ekipa do rządzenia.

  Wergiliusz (gość)

  Cieszę się bardzo, że taki człowiek, były szef ABW i prokurator kandyduje z naszego okręgu i nie obiecuje gruszek na wierzbie a ciężką pracę. Po owocach ich pioznawajcie a nie piszcie głupot

  777 (gość)

  "Wałbrzychowi potrzebny jest rozwój gospodarczy i patrzenie na ręce, żeby życie tego miasta stało się transparentne i przejrzyste" Normalnie zwala z nóg. Cóż za przenikliwość. Jaki analityczny umysł. I jak konkretnie. Wreszcie merytoryczne dyskusja.

  puzonik48 (gość)

  Cię tutaj ,bo dzięki nawet niewielkiej grupie pismetów masz szansę dostać się do parlamentu,niestety :(:(