Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali Turniej o Puchar Prezesa WZK Victoria S.A.

Paweł Gołębiowski
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali Turniej o Puchar Prezesa Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria S.A. Drużyna trenera, Krzysztofa Janczaka pokonała w hali wałbrzyskiego Aqua-Zdroju po 3:0 Jastrzębski Węgiel i AZS Stal Nysa.

Wałbrzyszanie wyraźnie dominowali nad zespołem Jastrzębskiego Węgla, w którym występowali zawodnicy z Młodej ekstraklasy i tylko dwóch z pierwszego zespołu, występującego w Plus Lidze. Victoria PWSZ zwyciężyła w setach 25:17, 25:19 i 25:19. Rywale wałbrzyszan właściwie nawet przez moment nie byli w stanie poważniej im zagrozić. Trochę trudniej było w meczu z doświadczonym I-ligowcem, jakim jest AZS Stal Nysa. Victoria PWSZ nie oddała jednak nawet seta i wygrała 25:21, 25:22, 27:25.