Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych zaczęły I-ligowy sezon od remisu na swoim boisku z AZS UJ Kraków

Paweł Gołębiowski
Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych, debiutujące w I lidze, zaczęły sezon od remisu na swoim boisku 2:2 z zespołem AZS UJ Kraków.

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych, debiutujące w I lidze, zaczęły sezon od remisu na swoim boisku 2:2 z zespołem AZS UJ Kraków. Wałbrzyszanki objęły prowadzenie w 22. minucie a autorką historycznego, pierwszego trafienia dla AZS PWSZ w I lidze, była Nikola Pełechata. Wynik 1:0 dla gospodyń utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron bardziej doświadczony zespół z Krakowa zaczął lekko przeważać. W efekcie w 70. minucie doprowadził do wyrównania. Ambitnie walczące dziewczęta z Wałbrzycha zdołały jednak w 81. minucie znowu wyjść na prowadzenie. Tym razem do bramki AZS UJ piłkę posłała Klaudia Miłek. Prowadzenie AZS PWSZ 2:1 nie utrzymało się jednak długo, bo w 86. minucie krakowianki wyrównały z rzutu karnego. Warto dodać, że w meczu z AZS UJ w bramce zespołu z Wałbrzycha nie mogła tym razem wystąpić Daria Antończyk, która wyjechała na zgrupowanie reprezentacji Polski.