Pałac w Jedlinie Pałac w Jedlinie

Pałac w Jedlinie (© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dwa miesiące głosowania, ponad 80 tysięcy głosów. Wiemy już które zamki i pałace zasłużyły na miano perły w koronie Dolnego Śląska.

Zażarta walka trwała do ostatnich dni. Konkurs zdominowały trzy obiekty, zamek Czocha i pałace w Jedlince i Warmątowicach Sienkiewiczowskich. Ostatecznie zwyciężył pałac w Jedlince, który w ciągu ostatnich 5 lat zmienił się nie do poznania. Systematyczne restaurowanie wnętrz, nowa fasada, wszystko to sprawiło, że budowla odzyskała dawny blask.

Drugie miejsce przypadło pałacowi w Warmątowicach Sienkiewiczowskich. Budynek to dawna twierdza graniczna Księstwa Legnickiego nadana miejscowemu rodowi rycerskiemu. Zamek w 1748 roku przebudowano na barokowy pałac. Dawniej należał do rodziny Olszewskich, którzy na mocy testamentu Alfreda Olszewskiego zapisali go Henrykowi Sienkiewiczowi, który jednak "spadku" nigdy nie przyjął. Dzięki nowym właścicielom w ciągu ostatnich lat budynek wypiękniał.

Ostatnie miejsce na podium przypadło znanemu dobrze turystom zamkowi Czocha, w którym od kilku lat można spędzić noc w działającym w nim hotelu.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Czytaj także

  Komentarze (8)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Guenter Boehm (gość)

  Hello Jedlinka. Congratulations from the Boehm Families at Namibia, South Africa, USA and Germany.

  ciekawy (gość)

  a kiedy i gdzie pojawią się dane zwycięzców dodających fotki i komentujących plebiscyt?

  Wacław z Gór Sowich (gość)

  Widzę ,że Pan Łukasz Kazek jest skromnym człowiekiem i nie wymieniono go w podziękowaniach jakie pisał Pałac Jedlinka.
  Panie Łukaszu to pańska moc i doping oraz ogłoszenia do mobilizacji przez ostanie dni sprawiły tą wygraną moje gratulacje robił Pan i robi kawał dobrej roboty dla naszej małej ojczyzny.

  Pałac Jedlinka (gość)

  Ogromne podziękowania dla wszystkich sympatyków Pałacu Jedlinka, turystów którzy zwiedzali nasz obiekt i głosowali sumiennie do końca plebiscytu, ekipie EZNP z Torunia, całej załodze Pałacu i firmy L&L, przewodnikom jak Wojki,mieszkańcom Jedliny -Zdrój , mieszkańcom Jedlinki .Bbardzo szczególne podziękowania należą się dla Tomasza Wacha z Walimia, Wojciecha z Krakowa, Zygmunta ze słonecznej Italii, Krzysia ,ekipy TVN24 .
  Życzę wam wszystkim wielu zwycięstw!!!!
  Myślę ,że warto było się zmobilizować i pokazać ,że jesteśmy wszyscy świetnym zespołem

  Mariusz Wojciechowski (gość)

  Gratulacje dla wszystkich uczestników, ponieważ każdy z obiektów jest swoistą perełką. Oczywiście szczególne gratulacje dla pałacu w Jedlince. Posiadacie duży elektorat sympatyków, oby tak dalej, życzę dalszych sukcesów oraz tłumów gości i turystów.

  Wreonika (gość)

  Gratulacje!!!!!!! Piękny pałac byłam pełna podziwu. Szczególne gratulacje dla osób prowadzących, którzy są bardzo zaangażowani w rozwój tego pięknego miejsca.