1 września startuje organizowany przez Onet.pl i dbajki.pl konkurs dla blogerów na Dbajkę czyli bajkę terapeutyczną.

Dbajka to krótkie opowiadanie, które w obrazowy sposób pomaga najmłodszym uporać się z rzeczywistością i problemami emocjonalnymi, pokonać lęki związane np. z ciemnością, wizytą u lekarza, rozwodem rodziców czy pojawieniem się rodzeństwa. Dziecko poprzez metafory i symbole odnajduje swój problem, może go wewnętrznie przepracować i poznać inne wzory zachowania, odczuwania i myślenia.

W jury konkursu zasiądą Maria Seweryn, Marta Kuligowska, Maciej Orłoś, Patrycja Markowska, Agata Teleżyńska, Dorota Drozdowska-Szymborka, dr Maria Molicka- psycholog, specjalizująca się w bajkach terapeutycznych oraz Halina Worwa-Szul – dyrektor działu społeczności Onet.pl.

Zwycięskie bajki zostaną wydane w formie książki oraz audiobooka. W Konkursie może wziąć udział każdy autor bloga na platformie blog.onet.pl, blog.pl i blogujacy.pl.
Zgłoszenia można przysyłać do 22 września 2011 r. Na zakończenie konkursu obędzie się w Och Teatrze w Warszawie uroczyste spotkanie połączone z czytaniem zwycięskich Dbajek. Więcej szczegółów na stronie www.blogowedbajki.pl

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    modliszka (gość)

    Nie życzę sobie aby takimi rysunkami jak te powyżej ilustrowane były książki dla dzieci.Doroslemu mogą śnić sie od nich koszmary.Nie mam zamiaru kupować takiego szkaradzieństwa,a potem lataćz dzieckiem po lekarzach,albo żeby dziecko budziło się ze strachem w nocy bo obejrzało takie paskudy.