Monitoring w Dzierżoniowie przejmuje straż miejska

Monitoring w Dzierżoniowie przejmuje straż miejska

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Monitoring w Dzierżoniowie przejmuje straż miejska - Na pewno wpłynie to na szybkość, a tym samym skuteczność reakcji na przejawy łamania prawa, zwłaszcza na akty wandalizmu – mówi Andrzej Mich, komendant Straży Miejskiej w Dzierżoniowie.

Monitoring w Dzierżoniowie przejmuje straż miejska
Dzierżoniowska Straż Miejska od początku września zyska nowy obowiązek – obsługę stanowiska miejskiego monitoringu. Zostało ono przeniesione z Komendy Powiatowej Policji. Policjanci nadal będą mieli podgląd na to, co się dzieje w jego zasięgu. Panel sterowania będzie pozostawał jednak w rękach strażników.

Monitoring w Dzierżoniowie przejmuje straż miejska


Stanowisko do obsługi miejskiego monitoringu do tej pory znajdowało się w Komendzie Powiatowej Policji, w pomieszczeniu oficerów dyżurnych. Monitoring w Dzierżoniowie to obraz z 20 kamer (12 w nowym systemie przeniesionych do Straży Miejskiej i 8 w starym systemie dostępnych tylko policji). Monitorowane są newralgiczne miejsca w centrum miasta, planty miejskie i osiedla. Kamery pracują w trybie wahadłowym.
Monitoring w Dzierżoniowie: strażnicy mają czas
Monitoring w Dzierżoniowie przejmą strażnicy. Dlaczego? Na policji dyżurni nie mieli czasu na ciągłą obserwację monitorów. Odbierają też telefony, wydają broń, śledzą na monitorze obraz z izby zatrzymań. Obowiązkiem jednego ze strażników będzie ciągłe śledzenie sytuacji w mieście przy pomocy monitoringu. Reakcje na wykroczenia czy przestępstwa będą szybsze, a tym samym skuteczniejsze. Straż Miejska będzie oczywiście współpracowała w tym zakresie z policją, która będzie obserwowała obraz z kamer nocą, gdy strażnicy nie pracują.
Monitoring w Dzierżoniowie: dodatkowe 40 tys. zł
Przeniesienie i zainstalowanie panelu sterowania monitoringiem miejskim w Straży Miejskiej kosztowało ok. 40 tys. zł. Zapis, już w trybie HD, w którym nie ma trudności z rozpoznaniem szczegółów, takich jak twarze czy rejestracje, jest nagrywany i, tak jak dotychczas, będzie przechowywany przez miesiąc. Strażnicy śledzą monitoring miejski na ekranie komputera i na dużym podwieszanym ekranie w swej siedzibie, na którym projekcję tego, co się dzieje w mieście, umożliwia rzutnik.
Monitoring w Dzierżoniowie jest ważnym narzędziem w walce w szczególności z występkami chuligańskimi czy spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Monitoring w Dzierżoniowie nie raz przyczynił się do szybkiej reakcji służb mundurowych na ujawnione zdarzenia i do wykrycia sprawców przestępstw.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!