(© Paweł Relikowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jarosław Kaczyński twierdzi, że PiS jest popierany kardynała Henryka Gulbinowicza i biskupa Ignacego Deca. Księża zaprzeczają tym informacjom.

Na sobotniej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu, Jarosław Kaczyński mówiąc o osobach popierających jego ugrupowanie, wymienił nazwiska kardynała Gulbinowicza i biskupa Deca.

Jak się okazuje księża nic o swoim poparciu dla partii nie wiedzieli. Jak podaje radio Tok FM, PiS nie miał zgody na wykorzystanie nazwiska kardynała Gulbinowicza, a biskup Dec nie deklarował poparcia dla żadnego ugrupowania. Jak twierdzi świdnicka kuria, pod którą podlega biskup, ksiądz spotyka się z różnymi politykami, ale spotkania te nie są żądną formą poparcia politycznego.

Źródło: Radio Tok FM

Czytaj również: Kaczyński pędził z Wrocławia 140 km/h

Czytaj także

  Komentarze (13)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  wierny (gość)

  Należy przeprowadzić jak najszybciej rozdział kościoła od państwa,opodatkować kościół, wyprowadzać religię ze szkól, zabrać księżom pensje nauczycielskie, zlikwidować instytucję kapelanów, zdeklarowanych katolików opodatkować.Nie przeszkadzać wiernym w wierze w Boga a nie w kler, który wszystko już spieprzył. Wówczas ludzie znajdą w sobie dobro uczciwość i wiarę czysta nie niebezczeszczoną przez chciwy i nieczysty kler.

  WYROK (gość)

  TUSKOMANIA I POPLECZNICY PLATFORMY OBŁUDY MUSZĄ ODEJŚĆ I ZOSTAĆ ROZLICZENI PRZEZ WYBORCÓW!!!. MY MŁODZI POLACY Z POLSKI I Z ZAGRANICY CHCEMY UCZCIWEJ WŁADZY!! NIE DAJMY SIĘ OMAMIĆ TUSKOWYM MEDIOM !!!, OBALAMY 9.10.2011W WYBORACH TUSKOLENIE O " ZIELONEJ WYSPIE", KSIĘŻA KOŚCIÓŁ I MY POLACY WIERZYMY W BOGA A PLATFORMA W TUSKA . POLACY SIĘ MOBILIZUJĄ ,JAK ZA NASZYCH PRZODKÓW, KRÓLI. NIE DAMY SIĘ GARSTCE BŁAZNÓW I ZŁODZIEI BY NASZĄ POLSKĄ RZĄDZIŁ RUDY SZATAN .PRAWDZIWA OPOZYCJA TO MY POLACY!!!! WYGRAMY WYGRAMY

  welo (gość)

  głosuję na Kamila Kowalczyka z 21 miejsca z listy PIS. to najmłodszy i pełen zapału do pracy kandydat z naszego okręgu. dostrzega znaczenie mniejszych miejscowości, a nie tylko Wrocławia.

  postępowy (gość)

  typowa kiełbasa wyborcza. Wybory są nie potrzebne gdyż każdy wie to nie potrzebne. Należy tępić takie spędy.
  Najpoważniejszy problem to tylko jedna biedronka w rynku, a w Polsce ich mało jest.

  wrocłąwianin (gość)

  wciskacie ludziom ścieme! jak tak można! przecież on nie mówił że popierają PiS! proponuję choć raz wysłuchać w całości przemówienie Jarosłąwa, a najlepiej trzy bo i tak to za wysoki poziom abyście za pierwszym razem zrozumieli przesłanie!

  _tG_ (gość)

  Antypolskie działania Tuska i jego ekyp. Obecnych i tych wcześniejszych.

  http://www.google.pl/search?q=antypolskie+dzia%C5%82ania+tuska+i+jego+ekipy&rls=com.microsoft:pl&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1

  codzien (gość)

  Jak to mówią: "tonący brzytwy się chwyta". PiS widząc jak poparcie dla nich leci na łeb, na szyję, chwyta się wszystkiego, aby jakoś to poparcie odbudować. Szkoda, że zamiast przedstawiać konkrety, tracą czas na posługiwanie się kłamstwami i marnują czas na bezowocne atakowanie koalicji rządzących. Ostatnie wyskoki polityków PiS niestety dowodzą, że partia ta nie ma kompletnie żadnego pomysłu na rządzenie i nie posiada jakiegokolwiek konkretnego programu.

  _tG_ (gość)

  http://www.google.pl/search?q=obiecanki+tuska&rls=com.microsoft:pl&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1

  _tG_ (gość)

  http://www.google.pl/search?q=antypolskie+dzia%C5%82ania+tuska+i+jego+ekipy&rls=com.microsoft:pl&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1

  adsenior (gość)

  Brak poparcia, głoszony publicznie jest wielkim poparciem, ze strony takich hierarchów, otwarte poparcie tylko by zaszkodziło!