Górnik Wałbrzych pokonał Podlasie Biała Podlaska w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Piłkarze wałbrzyskiego Górnika pokonali Podlasie Biała Podlaska i awansowali do rundy wstępnej Pucharu Polski. Teraz zmierzą się z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski

Piłkarze wałbrzyskiego Górnika pokonali Podlasie Biała Podlaska i awansowali do rundy wstępnej Pucharu Polski. Nasz drugoligowiec musiał jednak solidnie napracować się na to zwycięstwo. Wałbrzyszanie w pojedynku z przedstawicielem lubelsko – podkarpackiej grupy III ligi stracili bramkę już w 4. minucie. Później osiągnęli przewagę, ale zdołali tylko doprowadzić do remisu, po trafieniu Marcina Orlowskiego w 42. minucie. Nie pomogła też dogrywka i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Na szczęście dobrze bronił je Damian Jaroszewski i Górnik wygrał 4:1. Teraz 26 lipca wałbrzyszan czeka w Pucharze Polski wyjazdowy pojedynek z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.

Podlasie Biała Podlaska – Górnik Wałbrzych 1:1 (1:1) dogrywka 1:1, karne 1:4
Bramki: 1:0 Wiraszka (4), 1:1 Orłowski (42)
Górnik Wałbrzych: Jaroszewski, Filipe, Łaski, Cichocki, Rytko, G. Michalak, Szepeta, Mańkowski (46 Wepa), Moszyk (73 Krzymiński), Folc, Orłowski.