Dzierżoniów: Amator starych monet zatrzymany

Dzierżoniów: Amator starych monet zatrzymany

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dzierżoniów: Policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który na targowisku miejskim ukradł monetę numizmatyczną wartą 1600 zł.

Dzierżoniów: Amator starych monet zatrzymany


23 listopada 55-letni dzierżoniowianin udał się na targowisko miejskie. Tam zatrzymał się przy stoisku z zbiorami numizmatycznymi. Ze szczególną uwagą oglądał stare monety przy których przypięte były informacje o cenie. Kiedy właściciel zbiorów zajęty był obsługa klienta, 55-latek ukradł jedną z cenniejszych monet jakie posiadał w ofercie. Była to moneta nominale 2 guldenów gdańskich i wartości rynkowej 1600 zł. 5 dni później sprawca znalazł chętnego do zakupy skradzionej monety za mniej niż połowę jej wartości. Umówił się z nim pod jednym z dzierżoniowskich marketów, gdzie został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze odzyskali również skradzioną monetę i zwrócili ją pokrzywdzonemu. 55-latek usłyszał już zarzuty kradzieży za co grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!